Шумоізоляція авто: все, що вам потрібно знати про зниження шуму у вашому автомобілі

6 мая 2023

Ми розібрали сотні автомобілів - від найбюджетніших до преміум-класу і всі автомобілі, незважаючи на ціну та статус мають одну й ту саму проблему - це голий необроблений метал кузова, що створює дратівливі вібрації та шуми всередині автомобіля.

У цій статті ми розглянемо різні види автомобільної шумоізоляції, а також запропонуємо вам поради щодо вибору та встановлення шумки для авто, щоб ви могли насолоджуватися комфортом та спокоєм у вашому автомобілі.

Шумоизоляция авто становится все более популярной среди автовладельцев, которые хотят снизить уровень шума в салоне своего автомобиля. Обесшумка авто может значительно улучшить комфорт вождения, снижая вибрацию и гул от двигателя, колес и других источников шума. В этой статье мы рассмотрим основные виды автомобильной шумоизоляции, а также дадим вам советы по выбору и установке шумки для авто.

1. Шумка авто: які види існують?

Шумка для авто відрізняється за матеріалами та товщиною, що впливає на вартість та ефективність шумоізоляції. Ось основні види шумоізоляційних матеріалів:

 • Вібропоглинаючі: ці матеріали зменшують вібрації та гул, що виникають від двигуна та коліс.
 • Звуковбирні: вони використовуються для зниження рівня повітряного шуму в салоні автомобіля.

Ось найпопулярніші шумоізоляційні матеріали, які можна купити в нашому інтернет-магазині і які постійно купують власники автомобілів з усієї України:

2. Шумоізоляція авто: як правильно вибрати матеріали?

Вибір матеріалів для шумоізоляції авто залежить від ваших уподобань, бюджету та джерел шуму, які ви хочете усунути. Ось основні фактори, на які варто звернути увагу:

 • Місце, яке ви хочете обробити. Якщо це двері і ви плануєте змінювати динаміки на потужніші, то це один набір матеріалів, а якщо вам важливо просто знизити рівень шуму від дороги, що йдуть через двері, ми порадимо інший комплект матеріалів.
 • Ціна: шумоізоляція авто ціна може змінюватись від недорогих матеріалів до більш дорогих та ефективних рішень. Порівнюйте ціни та вибирайте той варіант, який підходить вашому бюджету. Не завжди принцип "дорожче-краще" працює - наприклад, для дверей ви захочете купити найдорожчий матеріал, але ж він буде найважчий і ваші двері просто не витримають навантаження. Зважайте на це.
 • Вага: легкі матеріали менше впливають на загальну вагу автомобіля, що позитивно впливає на витрату палива. Це золоте правило - важливо не перестаратися.

Встановлення: деякі матеріали простіше встановити самостійно, тоді як інші можуть вимагати професійної установки. Зважте на цей фактор при виборі матеріалів для шумоізоляції авто.

Один з прикладів, коли ми використовували преміальний шумопоглинаючий матеріал (який у будь-якому випадку все називають просто шумка) для аудіопідготовки дверей для Hi-Fi аудіосистеми в Peugeot 2008

3. Обезшумка авто: які частини машини потрібно обробити?

Ось основні частини автомобіля, які рекомендується обробити для ефективної шумоізоляції:

 • Двері авто: шумоізоляція дверей авто допомагає зменшити шум від руху та вітру, а також покращує якість звуку музики в салоні.
 • Підлога авто: шумоізоляція підлоги авто знижує вібрації та гул від коліс, а також шум від двигуна та трансмісії.
 • Арки авто: шумоізоляція арок авто допомагає зменшити шум від коліс та гравію, що підкидається колесами.
 • Дах авто: обробка даху автомобіля знижує повітряний шум та покращує загальну звукоізоляцію салону.
 • Капот та багажник: встановлення шумоізоляційних матеріалів на капоті та багажнику може знизити шум від двигуна та дороги.

4. Правильна шумоізоляція авто: як провести знешумлення салону?

Для проведення ефективної шумоізоляції авто слідуйте цим крокам:

 • Оцініть поточний рівень шуму у вашому автомобілі та визначте джерела шуму.
 • Виберіть відповідні матеріали для шумоізоляції з урахуванням ваших потреб та бюджету.
 • Переконайтеся, що поверхні автомобіля, на які будуть встановлені шумоізоляційні матеріали, чисті та сухі.
 • Проконсультуйтеся з професіоналами або вивчіть інструкції зі встановлення, якщо ви вирішили виконати знешумлення салону самостійно.
 • Проведіть шумоізоляцію авто, опрацьовуючи всі рекомендовані частини машини.
 • Перевірте ефективність проведеної шумоізоляції та, при необхідності, внесіть додаткові коригування.

Автомобільна шумоізоляція дозволяє суттєво покращити комфорт водіння, знижуючи шум від двигуна, коліс та інших.